İNGİLİZCE

İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Nedir?

Dil, iletişimde en önemli yapı taşıdır. Ana dilimizde yalnızca sınırlı sayıda insan ile iletişim kurabiliyorken farklı diller bilmek farklı insanlar ile iletişime geçmemizi sağlamaktadır. Bir dili bilmek o dili konuşan ülkelerin kültürlerini bilmemizi sağlamaktadır.

Bilgisayar oyunları, sosyal medya, restoran menüleri, işletme tabelaları günümüzde çoğunlukla İngilizce dilindedir. Bunların hepsi sosyal yaşantılarımızın içinde öylesine çok ki istemesek de bu dili öğreniriz. Artık çoğu restoran menüsü İngilizcedir. Yiyeceğimiz şeye karar vermek için bile az d olsa bu dili bilmemiz gerekmektedir. Üniversitelerde öğretilen derslerin teknik kısımlarının çoğu İngilizcedir. Biz yalnızca Türkçeleştirilmiş okunuşlarını öğrenmekteyiz.

Ayrıca üniversitelerin bir artısı olarak Erasmus Programı ile farklı ülkelerde eğitim alabilir ve çok farklı kültürden, dilden insanlar ile tanışabiliriz. Bütün bu kültürler bir araya geldiklerinde İngilizce konuşmaktadır. Kimse bir başkasının dilini bilmediği için ortak dil kullanılması gerekmektedir. İnternet üzerinde kullandığımız uygulamalar, alışveriş siteleri yabancı dil de komutlar, kodlar ile çalışmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TEL : 0324 324 1 324


GSM : 0552 324 1 324


MAİL: mavikentkoleji@gmail.com


ADRES: Akbelen Mahallesi, Akbelen Blv.
33220 Toroslar/Mersin

Abone ol takipte kal !

© 2019 MAVİKENT KOLEJİ | GELECEĞİNE YÖN VER