Erasmus+ STEAM(Scan-Think-crEate-drAw-perforM) uygulamaları
Macaristan koordinatörlüğünde Polonya, İtalya, Estonya ve Romanya'nın da içinde yer aldığı uluslararası bir proje olan Erasmus+ KA229 "Scan - Think - crEate - drAw - perforM" projesi hibe almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizin çeşitli eğitim sistemlerinden yeni şeyler öğrenme konusunda ilham verme amacı olan bu proje, öğrencileri sadece yaşam becerileri ile donatmak değil, karşılıklı saygı ve farklı kültürlerden insanlarla çalışma becerisine de teşvik edecektir.

Sanatla birleştirilecek olan Bilişim Teknolojileri ve Fen Bilimleri gibi disiplinler, öğrencilere yaratıcılığı, eleştirel bakış açısı kazanmayı, iletişim kurmayı ve işbirlikli çalışma becerilerini kazandırması öngörülmektedir.

Büyük bir işbirliği ve gelişime arzusu ile bir araya gelen Macaristan, İtalya, Romanya, Türkiye, Polonya ve Estonya'dan eğitimciler olarak, öğrenciyi merkeze alan bu proje ile bizler BT ve dil becerilerindeki gelişmenin yanı sıra dayanışma, demokratik değerler, vatandaşlık, özel eğitim öğrencileri, insan hakları ve katılımcılar arasında saygı ve işbirliği konularında da etkinlikler yürütecektir.

Bilişim teknolojileri öğretmenimiz ve proje koordinatörümüz Ahmet KAYA çeşitli eğitim ve ödevlendirme teknikleri kullanarak öğrencilerin tek düze eğitimden uzak modern eğitim anlayışıyla öğrenci merkezli etkinlikler yapabilmektedir.

Okul Müdürü Ferdi ÇOKKESER ise öğrencilerin bilişim araçları (WEB 2.0), kodlama, robotik ve programlama konularında ilgi düzeylerinde artış oluşturmaya çalışacakları bu proje ile öğrencilerin dijital okuryazarlık becerilende de gelişme göstermeyi hedeflediklerini de ifade etti.

12 görüntüleme

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TEL : 0324 324 1 324


GSM : 0552 324 1 324


MAİL: mavikentkoleji@gmail.com


ADRES: Akbelen Mahallesi, Akbelen Blv.
33220 Toroslar/Mersin

Abone ol takipte kal !

© 2019 MAVİKENT KOLEJİ | GELECEĞİNE YÖN VER