YÜZME

Mavikent koleji olarak öğrencilerimize sadece okul içerisinde değil okul dışı olimpik yüzme havuzlarında da kulüp imkanı tanıyoruz. 

Çocuğunuzun erken yaştan itibaren spor yapmaya başlaması tabii ki çok önemli… Ancak hangi spor dalına yoğunlaşacağını seçmek de son derece kritik bir karar süreci gerektiriyor. Erken yaşta yüzmeye başlayıp bunu bir yaşam tarzı haline getirmenin sağlığa son derece olumlu etkileri olduğu uzun zamandır biliniyor. Vücudun tamamını çalıştırıp kas ve kemikler, kalp ve ruh sağlığı üzerinde iyileştirici etkilere sahip olan yüzme sporuna çocuğunuzu küçük yaşta alıştırmak, ona sağlıklı bir yaşam sunmanın anahtarlarından biri.

Kas ve Kemik Gelişimini Hızlandırır

Çocuğunuzu erken yaşta yüzmeye alıştırmanın pek çok faydasından biri de, kas ve kemik gelişimi üzerindeki faydalı etkileri. Yüzerken vücudun tamamı aynı anda ve eşzamanlı olarak çalışır, böylece tüm kaslar eşit oranda gelişip güçlenir. Böylece ilerleyen yaşlarda sakatlanma riski azalmakla beraber, bacak ve kol kasları güçlenerek dayanıklı bir hal alır. Uzmanlar, yüzmeyle ilgilenen çocukların kas ve kemik gelişimi daha hızlı olduğu için boylarının da yaşıtlarına oranla daha hızlı uzadığını söylüyor.

Kalbi Zorlamaz, Rahatlatır

Yüzme sporu diğer çoğu sporun aksine yatay eksende yapıldığı için kalbi daha az yorar. Dolaşım yatay düzlemde hızlı bir tempoyla gerçekleşir; bunun üzerine bir de suyun yatıştırıcı etkisi eklenince, yüzme vücut kaslarını ve kalbi rahatlatır. Çocuğunuza erken yaşta yüzmeyi öğretmek onun için sağlıklı bir geleceği garanti etmek demektir.

Bel ve Sırt Ağrılarını Azaltır

Çocuğunuzun erken yaştan itibaren yüzmeye başlayıp hayatı boyunca su egzersizlerini sürdürmesi durumunda, bel ve sırt ağrıları konusunda çok daha az sorun yaşayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yapılan çalışmalar, haftada en az iki kez suda egzersiz yapanların bu tür ağrılarda belirgin bir azalma yaşadığını ortaya koyuyor. Çocuğunuz küçük yaştan itibaren yüzmeye alışır ve bunu bir hayat tarzı haline getirirse bu konuda hayat kalitesinin artacağını söyleyebiliriz.

Ruh Sağlığına Olumlu Etkisi Vardır

Yüzme, kanın vücutta daha etkili şekilde pompalanmasını sağlayacağı için, beyin de bir o kadar fazla oksijen alır. Beynin sağlıklı çalışmasının vücut sağlığına büyük katkısı olduğu gibi, ruh hali üzerindeki olumlu etki sağlar. Çocuğunuz yüzmeyi öğrenip düzenli olarak yüzmeye başlarsa, konsantrasyonun artacak, uykuları düzene girecek, kendini daha dinç hissedecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TEL : 0324 324 1 324


GSM : 0552 324 1 324


MAİL: mavikentkoleji@gmail.com


ADRES: Akbelen Mahallesi, Akbelen Blv.
33220 Toroslar/Mersin

Abone ol takipte kal !

© 2019 MAVİKENT KOLEJİ | GELECEĞİNE YÖN VER